Kosmetyki do skóry głowy i włosów 2020 podsumowanie

Z okazji zakończenia 2020 roku zrobiłam dla Was podsumowanie nowości, odkryć czy po prostu kosmetyków profesjonalnych, które sprawdziły się podczas terapii prowadzonych w 2020 roku.

Mediceuticals for Woman i Mediceuticals for Hair loss

Cała seria to świetne preparaty ale na szczególną uwagę zasługują lotiony Cellagen i Numinox. Pobudzają krążenie w skórze głowy, nie mają alkoholu w składzie, nie przetłuszczają skóry.

Cellagen to wersja lotionu przeciw wypadaniu włosów dla kobiet mających kłopot z rozregulowaniem hormonów.

Numinox to preparat stosowany przy niedoborach witaminowych i pierwiastkowych jak również przy utracie włosów na tle androgenowym u mężczyzn.

Rejuvi

To produkty, które znalazłam pod koniec roku i szykuję się na ich wypróbowanie. Najbardziej zainteresowały mnie: szampon przeciw wypadaniu włosów, odżywka do rzęs oraz odżywka do brwi. Preparaty można stosować nawet po chemioterapii (szczególnie ważna informacja przy rzęsach czy brwiach).

Aromase

Pod koniec roku dostałam również do wypróbowania preparat 5 α Juniper, który nakłada się na skórę głowy przed myciem. Ma w swoim składzie bardzo dużo substancji aktywnych jednak ze względu na dużą ilość kwasu glikolowego należy ograniczyć jego kontakt z łodygą włosa na długości. Ciekawie sprawdza się w przypadku skór łojotokowych, ponieważ działa lekko przeciwłojotokowo oraz przeciwzapalnie dzięki obecności soku z aloesu i wyciągu z lukrecji. Myślę, że produkt ten będzie dobrym dodatkiem do terapii przeciw wypadaniu włosów na tle androgenowym.

Bardzo ciekawi mnie inny preparat tej samej marki – tonik do skóry z łuszczycą. To będzie kolejny kosmetyk z tej firmy, który postaram się wypróbować.

Dr Tricho

Choć szeroka gama preparatów trafiła już do aptek – po wypróbowaniu kilku z nich mam swoich faworytów. Najbardziej przypadł mi do gustu: szampon chroniący kolor do włosów farbowanych lub o naturalnym kolorze, maska przeciw wypadaniu włosów z ekstraktem z papryczek chili oraz serum przeciw wypadaniu włosów i szampon przeciw wypadaniu włosów.

KIN

Produkty do pielęgnacji włosów i skóry głowy KIN urzekły mnie różnorodnością, technologią i postacią. Nigdy wcześniej nie zetknęłam się z tak dużą ilością dobrych preparatów bez spłukiwania. To dzięki technologii advances inside system wyróżniają się bardzo dobrym działaniem na włosy ze szczególną uwagą na partie najbardziej zniszczone.

Pielęgnacja skóry głowy i włosów obfitowała w 2020 roku w coraz to nowe bardziej zaawansowane preparaty do skóry głowy i włosów. Mam nadzieję, że wiele z nich wpisze się na stałe w zestawienie preparatów które będziecie stosowali do pielęgnacji skóry głowy jak i włosów.