Jak zadbać o włosy przed ślubem – porady dla przyszłych nowożeńców

Ślub na głowie

Sezon ślubny w pełni – roznoszenie zaproszeń, dopinanie ostatnich spraw związanych z oprawą wesela – wszystko to w obowiązku młodych. Na szczęście coraz częściej oprócz przygotowań związanych z ceremonią zaślubin parom zależy również na profesjonalnym zadbaniu o swój własny wygląd. Wielu przyszłych nowożeńców wykonuje zabiegi na ciało, twarz i co mnie cieszy coraz więcej z nich zastanawia się jak przygotować swoje włosy na ten jedyny, najpiękniejszy dzień w życiu tak by były zdrowe, silne, lśniące i .. gęste.

Z tego powodu przygotowałam dla Was kilka porad.

Rozpoczęcie profesjonalnej pielęgnacji zależy od wielkości ewentualnego problemu z jakim się zmagacie. Jeśli mowa o wypadaniu włosów, pojawieniu się zakoli czy silnym, widocznym przerzedzeniu włosów zarówno u kobiet jak i mężczyzn najbezpieczniej zająć się tą sprawą maksymalnie rok, a minimalnie 6 miesięcy przed ślubem. Jeśli będzie potrzeba wdrożyć silne, indywidualne działania jest to wręcz idealny czas na uzyskanie jak najlepszych rezultatów.

Kolejne problemy z jakim często staracie się uporać przed ślubem to różnego rodzaju schorzenia skóry głowy typu łupież, ŁZS czy łuszczyca – w tym przypadku skuteczna terapia połączona z pielęgnacją domową trwa około 3 miesięce – co ważne należy pamiętać o tym by kurację stosować prawie do samego dnia ślubu, ponieważ schorzenia te często nawracają lub nasilają się w stresujących sytuacjach, a ślub czy tego chcecie czy nie z pewnością się do nich zalicza.

Jaką pielęgnację włosów i skóry głowy warto wprowadzić przed ślubem?

Zahamowanie siwienia czy poprawa kondycji naturalnego koloru włosów może zająć od 3 miesięcy do pół roku z tym, że im wcześniej zacznie się odpowiednio i kompleksowo dbać o naturalny kolor włosów tym finalnie będzie on wyglądał lepiej – bez farbowania.

A co mogą zrobić przyszłe Panny Młode by poprawić wygląd i kondycję samych włosów?
Propozycji jest wiele wszystko zależy od stanu wyjściowego i indywidualnych potrzeb.
Z pewnością warto zwrócić uwagę na zabieg infuzji tlenowej na łodygę włosa (o którym napiszę oddzielny post) zabieg z użyciem urządzenia Micro Mist czy zabieg rekonstrukcyjny z użyciem preparatu Olaplex.
Moim zdaniem szczególnie warto pamiętać o preparacie Olaplex podczas rozjaśniania włosów – po to by zniwelować do minimum ryzyko ich nadmiernego zniszczenia w trakcie farbowania.
W domu podstawą będą odżywki o niskim pH oraz dobry, lekki olejek do włosów.

Pielęgnacja przed ślubem – podsumowanie

Z własnego doświadczenia wiem, że po ślubie szczególnie Panie powinny wykonać zabieg oczyszczania skóry głowy aby usunąć z niej resztki preparatów do stylizacji. Jak wiadomo fryzura Panny Młodej musi wytrzymać wiele godzin w stanie prawie nienaruszonym dlatego też do jej wykonania niezbędne będzie użycie dużej ilości mocnych środków do stylizacji, a sam szampon niestety z ich usunięciem sobie nie poradzi.