Zabieg tlenowy na skórę głowy i włosy

Infuzja tlenowa

Infuzja tlenowa to bezsprzecznie jeden z nowszych bezinwazyjnych zabiegów wykorzystywanych w trychologii, który możemy  wykonać na skórę głowy lub włosy. Moim zdaniem oprócz tego, że jest on bardzo  przyjemny cechuje się również dużą skutecznością.

Sama technologia urządzenia opiera się na pracy pod ciśnieniem od około 3 do 5 barów.Sprzęt (jeśli mamy do czynienia z oryginalna infuzją) jest dość duży i  niezbyt zgrabny ale to nic – ważne że działa 🙂  Infuzja tlenowa wypuszcza przez dyszę sprzężone powietrze  z  około 80 % (lub większą) zawartością tlenu. Gaz ten pozwala wtłoczyć lotion ze składnikami aktywnymi pod ciśnieniem w skórę głowy lub jeśli pracujemy nad poprawą kondycji włosa – w jego łodygę.

Podczas wykonywania zabiegu infuzji tlenowej  należy pamiętać o tym by preparaty, które rozpylamy były wodniste i małocząsteczkowe. Najlepiej sprawdzają się te przygotowane w formie nanotechnologii – taka forma zdecydowanie ułatwia wnikanie preparatu wgłąb mieszka włosowego lub łodygi.
Infuzja tlenowa na skórę głowy
Tak jak w każdym innym przypadku aby zabieg infuzji tlenowej na skórę głowy był skuteczny należy uprzedzić go oczyszczaniem, które doprowadzi do odblokowania kanałów mieszków włosowych i pozwoli na wnikanie preparatu wgłąb skóry.
Infuzja będzie skuteczna przy problemach z nadmiernym wypadaniem włosów, łojotokiem czy świądem skóry głowy oraz przy wszystkich innych indywidualnych sytuacjach, z którymi zgłasza się pacjent do gabinetu trychologicznego.
Infuzja na łodygę włosa
Infuzja również świetnie sprawdza się przy wykonywaniu zabiegów rekonstrukcyjnych łodygi włosa. Cały sekret dobrze wykonanego zabiegu tkwi w zmianie pH włosa – mycie musi odbyć się w dość wysokim pH najlepiej około 7 po to by otworzyć łuskę, później przy wtłaczaniu preparatu sukcesywnie schodzi się do pH około 4,5 które pozwoli na wchłonięcie preparatu i idealne domknięcie łuski włosa z wraz z wbudowanymi w nią składnikami aktywnymi.
Na koniec zabiegu włosy najlepiej pokryć lekkim olejkiem regeneracyjnym, który zapobiegnie utracie wody z łodygi włosa.
Wszystkim ciekawym wrażeń i efektów osobom polecam wykonanie zabiegu infuzji tlenowej zarówno na skórę głowy jak i na łodygę włosa. Zapewniam, że warto.