Oczyszczenie skóry głowy – podstawowy etap każdej kuracji

Oczyszczanie skóry głowy

Wiele osób borykających się z jakimikolwiek problemami skóry głowy używają zazwyczaj systematycznie lotiony, wcierki, odpowiednio dobrane szampony lub inne preparaty „ specjalistyczne”, których opis umieszczony na opakowaniu obiecuje cuda, a skład niestety nie przewiduje nic co mogłoby rzeczywiście na dany defekt zadziałać.

Dlaczego bardzo często odnosi się wrażenie, że drogie lub tanie ale zawsze specjalnie wyselekcjonowane preparaty po prostu nie przynoszą żadnych efektów?

Najczęściej cały problem dosłownie tkwi w mieszkach włosowych i skórze głowy, a dokładnie w ich przygotowaniu do kuracji.

Prawie w trakcie każdej wizyty trychologicznej klient musi mieć przeprowadzone badanie skóry przy pomocy mikrokamery, ponieważ niestety gołym okiem nie jesteśmy  w stanie dostrzec tego jak w rzeczywistości strukturalnie wygląda jej powierzchnia.

Jeśli skóra jest przesuszona widać na niej suchą zalegającą keratynę która wraz z zanieczyszczeniami środowiskowymi zaciska ujścia mieszków włosowych. Kiedy skóra jest do tego łojotokowa widać mieszki całkowicie zalane tłustym łojem, który kroplami otacza wyrastające ponad powierzchnię łodygi włosa.

Taka skóra, choćby nie wiem co, nie przyjmie żadnych substancji aktywnych i to właśnie z tego powodu elementarnym etapem każdej kuracji musi być oczyszczanie skóry głowy i tzw. otwarcie zaciśniętych i zablokowanych mieszków włosowych.

Fri Jul 03 11-44-27

Fri Jul 03 11-45-40

Rodzaj preparatu użytego do oczyszczenia skóry zależy od problemu z jakim boryka się klient.

Jeśli mamy do czynienia z łuszczycą, ciemieniuchą lub aktywną formą ŁZS (gdy świąd i pieczenie skóry są bardzo nasilone) najlepiej użyć delikatnego preparatu.

Najlepszym kosmeceutykiem , który w łagodny sposób rozpulchni i zdejmie nadmierną warstwę rogową naskórka będzie 10% hydrolizowany kolagen morski. Preparat ten oprócz kolagenu zawiera ekstrakty z kaparów ciernistych, rumianku, męczennicy, krwawnika, dziurawca i kocanki włoskiej oraz pradawny preparat leczniczy – zincite z Smitsonitu.

Preparat ten powinien być używany 2 razy w tygodniu. Nakłada się go w miejscu erytrodemii pozostawia na 10 minut i ściera delikatnie jednorazową chusteczką. Dzięki takiemu zabiegowi wszystkie maści i leki stosowane zewnętrznie lepiej docierają do miejsca dotkniętego schorzeniem przez co terapia przynosi szybsze efekty.

Jeśli skóra jest sucha, wrażliwa, zestresowana lub naczyniowa najlepiej oczyszczać ją delikatnym ale skutecznym preparatem który dodatkowo będzie działał nawilżająco i przeciwzapalnie.

Takim kosmeceutykiem jest maska głęboko oczyszczająca z koloidalnym złotem.

20150706_173205

Zastosowane w niej złoto koloidale uzyskane jest dzięki nanotechnologii. Maska zawiera dodatkowo bio-enzymy przyspieszające oddychanie komórkowe . Intensywnie i głęboko oczyszcza z nadmiaru keratyny i lipidów. Po użyciu maski dochodzi do odblokowania mieszków włosowych i regeneracji skóry głowy. Dodatkowo w masce zastosowano enzym rybonukleinowy z tarczycy bajkalskiej, który działa na jądro komórki, przedłużając jej widoczność.

Kolejnym rodzajem skóry głowy, która potrzebuje oczyszczenia może być skóra dotknięta łupieżem, tłusta i łojotokowa. W takim przypadku najlepiej sprawdzi się maska głęboko oczyszczająca z koloidalnym srebrem.

20150706_173224

Skutecznie oczyszcza i usuwa czopy przymieszkowe oraz złogi łoju. Normalizuje wydzielanie sebum.

Srebro koloidalne powstałe przy pomocy nanotechnologii ma szeroki działanie antyseptyczne. Maska ta zawiera również turmalin – kompleksowy filtr ochronny komórek DNA. Skóra po zastosowaniu maski odzyskuje optymalne możliwości do przechwytywania składników odżywczych i substancji odżywczych zawartych w kosmetykach do włosów i skóry głowy.