Zabiegi bezinwazyjne

Pierwszy etap

Pierwszym etapem zabiegu jest oczyszczenie skóry głowy z zalegających w mieszkach włosowych zanieczyszczeń. Mogą to być np. czopy keratynowo – łojowe lub zrogowaciały naskórek jak również resztki środków do stylizacji czy suchego szamponu.

Co daje oczyszczanie mieszków włosowych?

Dzięki temu etapowi mieszek włosowy przyjmuje swój prawidłowy kształt otwartego lejka. Po oczyszczaniu pod mikrokamerą jest widoczny w skórze otwór mieszkowy, który wchłonie podawane w dalszej części zabiegu substancje aktywne drogą transfolikularną (przezmieszkową). Do oczyszczania używam preparatu indywidualnie dobranego do danego rodzaju i stanu skóry.

Drugi etap

Drugi etap zabiegu to mycie skóry głowy i pielęgnacja łodygi włosa. Już podczas mycia stosuję indywidualnie dobrany produkt. Szampony, których używam przy zabiegu mają wysoką koncentrację składników aktywnych, które stymulują wzrost włosów lub poprawiają kondycję skóry już na tym etapie. Co więcej prawidłowo wypielęgnowana łodyga włosa to łatwiejsze rozczesanie i lepsze odżywienie dlatego odżywka do włosów i olejek na końcówki to nieodłączny element każdego zabiegu.

Trzeci etap

Na tak przygotowaną skórę w kolejnym trzecim już etapie wykonuję infuzję tlenową czyli pod ciśnieniem i z dużą dawką tlenu cząsteczkowego wtłaczam w oczyszczone mieszki włosowe indywidualnie dobrany preparat aktywny.

 Różnorodność preparatów jest bardzo duża są to między innymi:

  • preparaty stymulujące wzrost włosów,
  • pobudzające mikrokrążenie krwi w skórze, 
  • działające przeciw miniaturyzacji mieszków włosowych.

Dla kobiet  karmiących piersią stosuje bezpieczne preparaty, które nie przenikają do krwiobiegu, a co za tym idzie do mleka matki.

Innymi preparatami są te dobrane pod względem problemów z jakimi może borykać się skóra głowy. Są to preparaty przeciwłojotokowe, zmniejszające potliwość,  łagodzące, odżywiające skórę suchą.

Staram się żeby substancje używane do zabiegu gdy jest takie wskazanie nie posiadały alkoholu w swoim składzie.

Jakie technologie używane są podczas zabiegu?

Po wchłonięciu substancji aktywnej w czwartym etapie zabiegu stosuję amerykańską technologię LLLT (Low Level Laser Therapy)

Czyli naświetlam skórę głowy laserem Hairmax. Laser ten to pionier w urządzeniach stymulujących wzrost włosów na skalę światową. Opatentowana technologia opaski z rozdzielającymi włosy ząbkami oraz 41 koherentnych laserów w łatwy, przyjemny i bezinwazyjny sposób stymulują mitochondria macierzy mieszka włosowego do produkcji zdrowych, silnych i terminalnych włosów. Laser może być uzupełnieniem zabiegu jak i jedynym jego elementem (wtedy naświetlanie trzeba powtarzać 3 razy w tygodniu (więcej tu).

Czy wyjdę z zabiegu z czystymi włosami?

Po wchłonięciu substancji aktywnych przez otwarte mieszki włosowe nadchodzi czas na suszenie lub modelowanie włosów. Ostatnim etapem jeśli nie ma przeciwwskazań jest darsonwalizacja. Urządzenia d’Aarsonval używam w celu zmniejszenia łojotoku, dezynfekcji skóry i pobudzenia mikrokrążenia.

Skórę głowy zarówno przed jak i bezpośrednio po zabiegu oglądam pod mikrokamerą i robię zdjęcia kontrolne, które pozwalają mi na obserwację postępu terapii.

Tak wieloetapowy i działający na kilku płaszczyznach zabieg trwa od godziny (przy krótkich włosach) do półtorej przy dłuższych.

Koszt całego zabiegu to 290 złotych.

Zabieg rekonstrukcji łodygi włosa

Dla kogo dedykowany jest ten zabieg?

To idealny zabieg jeśli:

  • twoje włosy trudno się rozczesują,
  • są długie,
  • często poddajesz je farbowaniu,
  • są suche lub naturalnie podatne na kręcenie,
  • często poddajesz je stylizacji, 
  • są kruche i ulegają złamaniom lub rozszczepom.

Jakie są etapy zabiegu?

Dbanie o łodygę włosa zaczyna się od skóry głowy dlatego zabieg na łodygę posiada wszystkie etapy bezinwazyjnego zabiegu na skórę głowy.

Do rekonstrukcji łodygi włosa najpierw używam szamponu, który delikatnie podnosi pH łodygi włosa (rozchyla łuskę zewnętrzną). Następnie wtłaczam w łodygę włosa uwodniony hydrolizat proteinowy, który wypełnia ubytki białkowe. Kolejny etap to wtłaczanie ceramidów i minerałów, które zakwaszają łuskę i uzupełniają ubytki fosfolipidowe.

Na zakończenie zabiegu na włosy nakładam indywidualnie dobrany olejek.

Po wysuszeniu włosy stają się odczuwalnie grubsze, cięższe, bardziej lśniące, odżywione, odbudowane i wygładzone.

W przypadku kompleksowej zmiany pielęgnacji włosów w domu i technicznego postępowania z łodygą zostaje osiągnięty efekt zmniejszenia łamania się i plątania włosów.

Istnieje możliwość połączenia zabiegu na skórę głowy z zabiegiem infuzji tlenowej na łodygę włosa przy jednym zabiegu.

Łączny koszt zabiegu to 420 zł.