Włosy zniszczone przedłużaniem

Przedłużanie włosów to zabieg, który ma za zadanie wydłużyć lub zwiększyć objętość włosów naturalnych.

Przedłużanie włosów można wykonać za pomocą kilku metod:

  • mikroringi (nanoringi)
  • keratynowe zgrzewanie doczepów z włosami
  • taśmy (metoda kanapkowa) na klej
  • taśmy na klipsy (metoda do szybkiego zdjęcia).

Przedłużanie włosów to zabieg z pewnością bardzo efektowny ale tak samo bardzo inwazyjny. Podczas zakładania, noszenia i zdejmowania naturalne włosy narażone są na uszkodzenie czy przypadkowe wyrwanie np. podczas mycia czy czesania.

Przedłużanie włosów – co uszkadza włos?

Włosy naturalne uszkadza zbyt długie noszenie za ciężkich doczepionych włosów. Schemat wieloletniego doczepiania włosów może w większości przypadków doprowadzić do łysienia z pociągania, które jest rodzajem łysienia bliznowaciejącego!

Włosy wyrwane podczas noszenia taśm na klej (metoda kanapkowa)
Włosy wyrwane podczas noszenia taśm na klej (metoda kanapkowa)

Łysienie z pociągania alopecia tractio

Łysienie z pociągania to schorzenie dermatologiczne dotyczące obszarów skóry owłosionej. Systematyczne pociąganie włosów doprowadza do urazu – a ten do włóknienia wokół mieszka włosowego. Włóknienie może doprowadzić do zmniejszenia średnicy mieszka włosowego jak i do całkowitego jego zabliźnienia co skutkuje stałą, nieodwracalną utratą włosa.

Przedłużanie włosów – które włosy są najbardziej narażone na zniszczenie?

Najbardziej narażone na uszkodzenie są delikatne, cienkie włosy skłonne do nadmiernego wypadania. Wtedy niestety doczepianie włosów szkodzi podwójnie. Włos słaby ulega szybkiemu uszkodzeniu, a dodatkowo obciążony i stale mechanicznie naruszany mieszek włosowy może ulec zwłóknieniu.

Jaka jest najbezpieczniejsza metoda przedłużania włosów?

Jednorazowe doczepienie spinek z taśmami włosów – na wyjście imprezę lub ślub. To najbezpieczniejsza, najmniej obciążająca metoda.

Wszystkie inne metody przedłużania włosów szczególnie gdy włos jest słaby i ma tendencję do wypadania zagrażają jego dalszemu prawidłowemu wzrostowi.

Przedłużanie włosów, a zabiegi trychologiczne

Przed rozpoczęciem terapii trychologicznej lub wprowadzeniem zabiegów należy bezwzględnie zdjąć doczepy przed pierwszym zabiegiem. W trackie trwania terapii nie należy zakładać doczepów. W przypadku regeneracji włosów po doczepianiu jeśli klientka chce w miarę możliwości odbudować i odhodować swoje włosy systematyczna terapia musi trwać minimum rok.