Oczyszczający peeling trychologiczny Pharmaceris H-stimupeel – test produktu

Dziś mając chwilę czasu postanowiłam zrobić to o co wielu z Was prosi mnie bardzo często.

Pytacie o dobry peeling do skóry głowy, który można dostać np. w aptece dlatego zrobiłam test dostępnego od jakiegoś czasu oczyszczającego peelingu do skóry głowy Pharmaceris H- stimupeel.

Składniki aktywne:
  1. Łupiny pestek moreli – zastosowane jako peeling mechaniczny.
  2. Papaina -enzym proteolityczny pozyskiwany z niedojrzałej papai. Zastosowany na skórę, rozpuszcza martwe, zrogowaciałe komórki naskórka, działa tylko na powierzchni, nie wnika głębiej, przez co jest bardzo bezpieczny.
  3. Mocznik – jest humektantem, ma działanie nawilżające.
  4. Piroktan olaminy – jest składnikiem aktywnym o działaniu przeciwgrzybiczym. Eliminuje patologiczną mikroflorę obecną w obrębie zmian łupieżu tłustego. Działa na przyczynę powstawania łupieżu poprzez hamowanie rozwoju Pityrosporum ovale i Malassezia globosa. Normalizuje i przywraca równowagę procesu keratynizacji naskórka.
  5. Kofeina – pobudza pracę mieszków włosowych, stymuluje mikrokrążenie w skórze.
Kochani użyłam, zrobiłam zdjęcia i piszę jakie są moje odczucia.

Preparat jest gęsty, nie ścieka ze skóry głowy i zostaje w miejscu gdzie został nałożony. Ma bardzo dobry dozownik, który ułatwia nakładanie preparatu na skórę.

Na opakowaniu nie jest napisane jak długo należy masować preparat więc ja zrobiłam tak, że rozłożyłam produkt na wilgotnej skórze głowy masowałam około 5 minut i na 5 minut zostawiłam preparat, żeby enzymy mogły dobrze zadziałać na zrogowaciały naskórek.

Moja skóra głowy jest łojotokowa, płytko unaczyniona i delikatnie odwodniona. Samo rozprowadzenie preparatu było dość przyjemne, intensywnie czułam drobiny łusek moreli podczas masażu. W składzie jest ich dużo ale mimo wszystko nie miałam problemu z wypłukaniem ich z długich włosów po peelingu.

Porównałam dla Was zdjęcia z mikrokamery przed zastosowaniem peelingu i po.

 

Ogólnie patrząc na efekt jestem zadowolona z działania peelingu Pharmaceris H- stimupeel na skórę głowy.

W moim odczuciu przy delikatnej skórze działanie jest dość intensywne. Po peelingu i umyciu głowy czułam, że skóra jest oczyszczona ale nie podrażniona. Działanie dokładnie widać było pod mikrokamerą. Preparat dobrze oczyścił skórę głowy z zalegającego zrogowaciałego naskórka i łoju.

Przez klika dni będę obserwowała jak moja skóra zachowuje się po zastosowaniu tego peelingu.

Ogólnie uważam, że jest to świetny produkt dal osób mających skórę łojotokową z tendencją do łupieżu tłustego. Osoby ze skórą suchą muszą sprawdzić czy preparat nie będzie dla nich za mocny. Z pewnością nie powinno używać się go gdy na głowie znajdują się niewygojone strupy czy otwarte rany. Tak samo gdy skóra jest bardzo sucha lub zmagacie się z łupieżem suchym wtedy też byłabym bardzo ostrożna.

Z trychologicznego punktu widzenia uważam, że jest to dobry produkt do użytku domowego jednak kiedy podejmiecie się systematycznego stosowania powinniście mieć dobraną odpowiednią pielęgnację czyli dobrze dobrany szampon i lotion do skóry głowy oraz odżywkę i olejek do włosów.  Dzięki temu będziecie mogli zadziałać w zależności od potrzeby: nawilżająco, przeciwłojotokowo lub wspomagająco przy kuracjach na odrost włosów.

Cieszę się, że taki produkt jest dostępny na rynku aptecznym. Jego skład jest dobrze dobrany, a poprzez precyzyjne zaaplikowanie preparatu możemy spodziewać się zamierzonego działania. Zdecydowanie jest godny wypróbowania.

Jestem ciekawa Waszych komentarzy jeśli ktoś z Was wypróbował ten produkt chętnie dowiem się jakie są Wasze opinie.

Miłego dnia!