Pielęgnacja skóry głowy przy włosach NIDO

NIDO – implantacja sztucznych włosów. Pielęgnacja przed i po zabiegu.

NIDO to japońska metoda uzupełniania ubytku włosów sztucznymi implantami. Włosy NIDO wykonane są z tereftalanu polibutylenu. Jest to chemiczny związek o charakterze fibry, który po odpowiedniej obróbce imituje naturalny ludzki włos.

Włosy NIDO dostępne są w 10 kolorach, a ich długość maksymalna wynosi 17 centymetrów.

Zalety metody uzupełniania i zagęszczania włosów tą metodą przedstawianie przez producenta:
 • Objętość włosów można zwiększyć dzięki niezwykle prostemu zabiegowi chirurgicznemu.
 •  Zwykłą aktywność społeczną można wznowić natychmiast po operacji.
 • Po implantacji natychmiast wyczuwamy własne włosy, zarówno w myciu jak i stylizacji.
 • Kolagen jest chemicznie związany z powierzchnią sztucznego włosa (wiodąca technologia, światowy patent), dlatego kolagen na sztucznej powierzchni włosów i kolagen w skórze głowy wiążą się chemicznie, zapobiegając inwazji bakterii z zewnątrz.
 • W razie potrzeby sztuczne włosy można całkowicie usunąć jako pojedyncze włókna.
 • Implantowane sztuczne włosy mają wyjątkową trwałość i mogą pozostawać na swoim miejscu przez wiele lat, prawie bez uszkodzenia.
 • Produkty Nido są konsekwentnie wytwarzane pod ścisłą kontrolą jakości w międzynarodowym standardzie ISO 9001 (System Zarządzania Jakością) i ISO 13485 (certyfikowane systemy jakości / sprzęt medyczny).
 • Wszystkie produkty Nido są całkowicie wysterylizowane przez wiązkę elektronów i całkowicie bezpieczne.

 

Producent przedstawia również wady własnego produktu:
 • W przeciwieństwie do włosów naturalnych, sztuczne włosy nie rosną, a ponieważ skóra głowy może być łatwo zabrudzona, należy ją utrzymywać w czystości.
 • Tak jak naturalne włosy mogą wypaść i ulec zmianie, sztuczne włosy również nie będą trwale przymocowane, dlatego zalecamy konsultację uzupełniającą po konsultacji w centrum konsultacyjnym lub klinice.
 • Włosów NIDO nie można farbować.

Mimo kilku wad Metoda jak można wywnioskować z opisu genialna w swojej istocie.

Jednak w praktyce można spotkać różne opinie i pewien problem ze skórą. Czasami po implantacji w miejscu wczepienia sztucznego włosa może dojść do zbierania się ropy i tworzenia stanu zapalnego, przez co skóra głowy długo po zabiegu jest napięta, a pacjent po przeszczepie mimo bardzo dużego zadowolenia z efektu wizualnego odczuwa pewien dyskomfort.
Zaznaczam, że mimo to pacjenci są całkowicie zadowoleni z efektu końcowego implantacji.

Jak radzić sobie gdy wystąpi pogorszenie stanu skóry?

zdjęcia z mikrokamery trychologicznej – mgr Julitta Siemiątkowska mgr Anna Liwosz Trichomed Stargard

Wystarczy odpowiednia, trychologiczna pielęgnacja i opieka około zabiegowa.

Cały temat pielęgnacji skóry przy przeszczepach włosów Nido zaczął się od wykładu p mgr Julitty Siemiątkowskiej i p mgr Anny Liwosz kiedy to w świetny sposób opisały one poruszone przeze mnie zagadnienie na przykładzie klienta, który trafił do ich gabinetu w Stargardzie. Jednocześnie zainspirowały mnie do poruszenia tego problemu na łamach bloga. Jak się okazało ich klient potrzebował pomocy, specjalistycznego oczyszczenia i doprowadzenia skóry do porządku i równowagi po przeszczepie włosów Nido.

Patrząc na efekty jakie udało się uzyskać pani Julitcie i pani Ani – okazuje się, że taka pielęgnacja jest niezbędna z wielu powodów.

mgr Anna Liwosz i mgr Julitta Siemiątkowska

Skóra z włosami NIDO wymaga odpowiedniej pielęgnacji i tzw. potocznie „odkorkowania” implantów czyli oczyszczenia ich z zalegającej wydzieliny, po to by mogły się prawidłowo utrzymać w skórze i żeby pacjent po przeszczepie nie czuł dyskomfortu ściągnięcia skóry głowy.
Cała procedura opiera się na odpowiedniej i indywidualnie dobranej pielęgnacji zabiegowej. Z tego co Panie przedstawiły – etapy zabiegu są bardzo logiczne, użyty do niego sprzęt jest skuteczny, a efekt finalny jest bardzo zadowalający zarówno dla klienta jak i osoby wykonującej zabieg.

Moi drodzy jeśli ktoś z Was boryka się z takim problemem, lub znacie kogoś kto po wszczepieniu włosów nie radzi sobie ze skórą głowy, serdecznie zapraszam na konsultację i zabiegi. Odpowiednia pielęgnacja jest w tym przypadku w stanie bardzo dużo pomóc.