II Forum Trychologiczne – Luboradza 2018

Od 29 kwietnia do 2 maja w Luboradzy (okolice Szczecinka) odbywało się II Forum Trychologiczne organizowane przez firmę Trichomed i Panią Julittę Siemiątkowską.

Miałam przyjemność uczestniczyć w tym wydarzeniu – jako uczestnik i wykładowca. Krótko mówiąc jestem z niego bardzo zadowolona dlatego postanowiłam opisać przebieg tego trychologicznego spotkania dla tych, których nie było. Mam nadzieję, że stwierdzicie dzięki temu, że warto się na takim wydarzeniu pojawić np. za rok.

Pierwszego dnia odbył się wykład p. mgr Julitty Siemiątkowskiej i mgr Anny Liwosz.

Tematem była pielęgnacja skóry przed i po podskórnej implantacji włosów NIDO. Uczestników bardzo zaciekawił ten temat, ponieważ wykładowczynie przedstawiły całą terapię około zabiegową na konkretnym przykładzie klienta korzystającego z usług trychologicznych w ich gabinecie. NIDO to świetny wybór jeśli mowa o implantacji jednak szalenie ważna jest w tym przypadku trychologiczna opieka nad skórą oraz odpowiednia pielęgnacja domowa dostosowana do rodzaju i potrzeb skalpu. O tym temacie, ponieważ jest bardzo ważny napiszę oddzielny wpis.

Podskórna implantacja włosów NIDO. Procedury zabiegowe przed i po zabiegu.

mgr Anna Liwosz i mgr Julitta Siemiątkowska

Kolejny dzień owocował, aż w 3 wykłady.

Pierwszy z nich poprowadziła mgr Weronika Słupek. Temat wykładu brzmiał:
„Diagnostyka i pielęgnacja włosów w ujęciu trychologii kosmetologicznej.”

Wykład ten był bardzo rozbudowany, a jednocześnie zrozumiały i szalenie interesujący. W jego treści zawarte zostały informacje o łodydze i strukturze włosa w aspekcie pielęgnacji w różnych stadiach stanu wyjściowego łodygi. Wszyscy uczestnicy stwierdzili, że z wykładu można było zaczerpnąć wiele praktycznych informacji niezbędnych do wprowadzenia chociażby nowych zabiegów czy rozbudowanej pielęgnacji trychologicznej zarówno tej domowej jak i gabinetowej.

Pierwsza od prawej mgr Weronika Słupek

Diagnostyka i pielęgnacja włosów w ujęciu trychologii kosmetologicznej

Dobrze prowadzona trychologia kosmetologiczna w gabinecie musi się opierać na pracy za pomocą profesjonalnego sprzętu diagnostycznego, dlatego kolejny wykład został poświęcony właśnie tej tematyce.

Omówiony przez panią Barbarę Butwin sprzęt Mikrokamera HD dysponuje jak się okazało imponująco dużą różnorodnością obiektywów, polaryzacji i powiększeń.

Barbara Butwin

Mikrokamera HD

Praktyczna część wykładu

Dzięki takim opcjom praca na skórze głowy jest bardzo dokładna i daje wiele możliwości diagnostycznych odnośnie stwierdzenia rodzaju skóry głowy i stanu włosów.

Mikrokamera HD daje duże możliwości diagnostyczne dlatego uczestnicy wykładu byli bardzo zainteresowani praktyczną częścią wystąpienia, podczas której mogliśmy zobaczyć możliwości obrazu i techniki wykorzystywanej przez omawiane urządzenie.

Ostatni tego dnia wykład odbiegł od tematyki włosów nie mniej jednak był również bardzo ciekawy, a dotyczył przeciwstarzeniowej terapii skóry twarzy.

Preparaty Chrissie Cosmetics – to marka firmy Vivipharma, która dysponuje aż sześcioma liniami przeciwstarzeniowymi. Każda z nich może być użyta w zależności od indywidualnych potrzeb skóry. Jak przystało na preparaty Vivipharma są one wytworzone na podstawie 40 letniej wiedzy i doświadczeniu laboratoryjnemu stąd ich duża skuteczność. Mimo zmiany tematyki uczestnicy forum byli bardzo zainteresowani tematem, ponieważ większość z nich oprócz trychologii zajmuje się lub ma w gabinecie usługi kosmetologiczne, a co za tym idzie zabiegi na skórę twarzy. Poza tym efekty pokazowego zabiegu jak i same preparaty zrobiły na uczestnikach i na mnie również ogromnie pozytywne wrażenie.

Zabieg przeciwstarzeniowy – Chrissie Cosmetics

Kolejny dzień Forum to w końcu omówienie konkretnych przypadków trychologicznych. Wykład „ Jak uzyskać efekt terapeutyczny korzystając z preparatów trychologicznych, na przykładzie wybranych kosmeceutyków” został poprowadzony przeze mnie.

Był to pierwszy wykład praktyczny o konkretnych przypadkach, bardzo szczegółowo opisanych zarówno pod kątem danych technicznych jak i uzyskanych efektów.

Z tego co wiem również moje wystąpienie zostało odebrane przez słuchaczy bardzo pozytywnie 🙂 Za co z całego serca dziękuję 🙂

Mój wykład 🙂

Na zakończenie dnia przeprowadziliśmy razem bardzo żywą, okołotrychologiczną dyskusję. Poruszane podczas jej trwania tematy dotyczyły zarówno omawianych przez te kilka dni zagadnień jak również przypadków z gabinetowej praktyki trychologicznej.

Ostatniego dnia Forum tzw. wisienką na torcie był wykład Pana dr n med. Sławomira Pietuszko. Pan doktor jest chirurgiem, a od kilkunastu lat zajmuje się przeszczepami włosów. Jako świetny praktyk przedstawił nam wiedzę w temacie transplantacji włosów oraz metodologii wykonywanych przeszczepów.

Wykład – Techniki przeszczepu włosów

dr n med Sławomir Pietuszko

To był fantastyczny czas. Wiedza przekazana z najwyższą starannością oraz magiczne otoczenie Dworku Pomorskiego w Luboradzy dały mieszankę przyjemnego z pożytecznym. Uczestnicy podnosząc swoje kwalifikacje zawodowe mogli jednocześnie świetnie wypocząć i choć na parę dni odciąć się od zgiełku dnia codziennego.

Zachęcam wszystkich do brania udziału w kolejnych edycjach tego wspaniałego projektu, ponieważ wiem, że spotkał się on z dużą aprobatą od uczestników. A przecież właśnie o to nam chodziło – żeby w miłej atmosferze dzielić się zdobytą naukową wiedzą.

Dziękuję wszystkim uczestnikom oraz organizatorom i mam nadzieję do zobaczenia za rok 🙂