Pielęgnacja włosów po zimie

Dziś nawet ja z różnych względów  największy zmarzlak tej zimy poczułam ciepły wiatr i mocno rozgrzewające promienie słońca.  Mój telefon pokazuje, że na dworze są 22 stopnie ciepła – a to oznacza jedno – upragniona przez wszystkich wiosna wdarła się dziś znienacka nad Polskę. I dobrze bo dzięki temu zdajemy sobie sprawę, że…

trzeba się wziąć za wiosenne porządki – oczywiście najlepiej zacząć od siebie (okna poczekają) 🙂

Moi Drodzy żarty żartami, ale muszę odpowiedzieć Wam na pytanie, które słyszę dosyć często:

„Jaką pielęgnację włosów i skóry głowy proponuję jako kosmetolog – trycholog ?”

Ogólnie mówiąc oczywiście profesjonalną. W przypadku włosów farbowanych, włosów kręconych, długich, zniszczonych, często stylizowanych czy matowych po zimie wskazana jest kompleksowa pielęgnacja, na którą składa się peeling skóry głowy oraz zabieg na łodygę włosa, a mówiąc trochę bardziej konkretnie to dziś przybliżę Wam fantastyczny zabieg trychologicznej infuzji tlenowej na włosy.

Zabieg regenerujący, odbudowujący, nawilżający i odżywiający włosy – tak mogę określić cechy i efekty infuzji tlenowej na łodygę włosa.

Etapy zabiegu:

 1. Na początku sprawdzam stan skóry głowy i włosów pod mikrokamerą trychologiczną oraz dobieram odpowiednie preparaty do wykonania zabiegu w zależności od potrzeb skalpu i łodyg włosów.
 2. W kolejnym etapie wykonuję peeling skóry głowy. Preparat rozprowadzam na skórze głowy mokrymi rękami – koliste ruchy dają efekt bardzo przyjemnego, relaksującego masażu głowy. Następnie czekam jeszcze około 10 minut żeby enzymatyczne składniki aktywne zadziałały samoistnie na skórę.
 3. Po peelingu myję skórę głowy i włosy specjalnym szamponem o wysokim jak na kosmetyki pH równym 7,3. Preparat ten rozchyli delikatnie łuskę włosa co pozwoli na penetrację składników aktywnych w głąb łodygi.
 4. Po umyciu szamponem nakładam odżywkę, na której rozczesuję włosy – jest to preparat ze spłukiwaniem również o dość wysokim pH, po to żeby cały czas łuska włosa była otwarta.
 5. Na umyte rozczesane włosy rozprowadzam za pomocą tlenu i ciśnienia infuzji tlenowej rozwodniony, beztłuszczowy preparat odżywczy, który dzięki swojej niskiej cząsteczkowości świetnie wnika w strukturę łodygi i uzupełnia wszelkie ubytki.
 6. W kolejnym etapie wykonuję ponownie infuzję tym razem rozprowadzając po włosach ampułkę mineralizującą, która swoimi mikrocząsteczkami uzupełnia szczeliny łodygi i domyka łuskę – zakwasza jej powierzchnię, ponieważ ma pH równe 3,5.
 7. Na zakończenie zabiegu nakładam na włosy ultralekki trychologiczny olejek do włosów, który pięknie kondycjonuje, nabłyszcza i ułatwia rozczesywanie włosów, a dodatkowo nieziemsko pachnie 🙂
 8. Następnie suszę włosy lekko ciepłym podmuchem suszarki i sprawdzam stan skóry pod mikrokamerą po oczyszczaniu.
  Sprzęt i kosmeceutyki przygotowane do zabiegu - infuzja tlenowa na łodygę włosa.

  Sprzęt i kosmeceutyki przygotowane do zabiegu – infuzja tlenowa na łodygę włosa.

  Ten 8 etapowy zabieg w zależności od długości włosów trwa od 1,5 do 2 godzin i daje piękne efekty – włosy są napakowane składnikami odżywczymi od nasady, aż po same końce, pięknie lśnią i ślicznie wyglądają.

Na swoich włosach po wykonaniu infuzji tlenowej mam takie odczucie, jakby włosy bezpośrednio po zabiegu stały się grubsze i cięższe. Pięknie wyglądają,  a co najważniejsze efekt nie utrzymuje się tylko do tzw. pierwszego mycia.

Łodyga włosa - powiększenie 1000 krotne

Łodyga włosa – powiększenie 1000 krotne

Zachęcam wszystkie osoby dbające o włosy i skórę głowy do wypróbowania tego zabiegu jako kompleksowego podejścia do kondycji włosów i skóry głowy nie tylko po zimie 😉

Włosy po zabiegu infuzji tlenowej

Włosy po zabiegu