Co nowego w suplementacji przeciw wypadaniu włosów

Suplementacja przeciw wypadaniu włosów.

Moi drodzy jak wiecie moje kompleksowe podejście do poprawy kondycji włosów nie omija również suplementacji dlatego co jakiś czas robię mały przegląd preparatów dostępnych w aptekach bez recepty.

Dziś chciałabym przybliżyć Wam suplement ciekawy pod kątem składu  i troszkę kontrowersyjny (innowacyjny?) ze względu na swoją formę.

Misie na zdrowe włosy w postaci żelek, dla dorosłych.

Suplement ten zaciekawił mnie swoim kompleksowym składem jak również postacią, która dla włosów nie jest obojętna i nie mówię tu o pomarańczowym smaku 🙂

2x-bears-for-healthy-hair

Jednak po kolei – zacznę od dokładnego przedstawienia substancji aktywnych:

W dwóch żelkach, których spożycie jest preferowane w ciągu jednego dnia znajdują się :

Witaminy z gr B:

– wit. B7 – biotyna  250mcg

– wit. B6 – 2,8 mg

– wit. B1- tiamina 2,2 mg

– wit. B3 – niacyna 32 mg

– wit. B5 – kwas pantotenowy 12 mg

– wit. B9 – kwas foliowy 400 mcg

– wit. B12 5mcg

Pierwiastki:

– cynk- 10mg

– miedź – 1mg

– mangan – 2mg

– selen – 55 mcg

Witamina A 800mcg

Witamina E 24 mcg

Wszystko to zamknięte w żelce wykonanej z żelatyny, która podczas procesu trawienia  rozkłada się do : glicyny, proliny i hydroksyproliny – kolejnych substratów przydatnych do wzrostu i rozwoju włosa.
W tym przypadku warto również zwrócić uwagę na niespotykanie kompleksowy skład pierwiastków w dobrze przyswajalnej postaci, które oprócz poprawy kondycji włosów zadbają również o zachowanie ich naturalnego koloru. Zatem polecam szczególnie tym osobom, które mogą się szczycić pięknym naturalnym kolorem włosów  bez względu na odcień.

Misie na zdrowe włosy – opinia.

Moim zdaniem „Misie na zdrowe włosy”  to bardzo dobry preparat warty uwagi, który niestety oprócz cukru i syropu glukozowego – które muszę przyznać znajdują się w składzie i jako jedyne mi przeszkadzają,  nie ma innych zbędnych substancji pomocniczych jakie można napotkać w tego typu suplementach np. tlenku tytanu, stearynianu magnezu czy innych substancji tworzących postać tabletki twardej.