Łojotokowa skóra głowy – jak ją pielęgnować?

Nadmierny łojotok skóry głowy to bardzo częsty problem zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Potrzeba częstego mycia włosów, nieprzyjemny zapach skóry czy nieestetyczny wygląd włosów od nasady to główne symptomy na jakie uskarżają się klienci.

Jakie są przyczyny nadprodukcji gruczołów łojowych?

Główną przyczyną nadmiernej ilości wydzielanego łoju przez skórę głowy jest wysoka produkcja testosteronu w organizmie. Hormon ten stymuluje pracę gruczołów łojowych i zwiększa produkcję łoju.

Inne przyczyny to na przykład: nadmierny stres i silne przeżycia emocjonalne, niewielkie spożycie wody, zła dieta, niedobory witaminy A, witaminy E, witaminy PP i B12 jak również witaminy C.

Jak skutecznie pielęgnować łojotokową skórę głowy?

Oprócz delikatnej zmiany trybu życia, sposobu żywienia oraz uzupełnienia niedoboru witamin najlepiej jednocześnie wprowadzić indywidualnie dobraną specjalistyczną,pielęgnację przeznaczoną ściśle do problemu jakim w omawianym przypadku jest łojotok skóry głowy.

 

Podstawą takiej pielęgnacji jest oczyszczanie skóry głowy.

Najlepszą propozycją produktu do oczyszczania w tym przypadku jest maska głęboko oczyszczająca z koloidalnym srebrem. Jest przeznaczona specjalnie do skóry łojotokowej, ponieważ już na poziomie oczyszczania reguluje pracę gruczołów łojowych i działa antyseptycznie co może już po części zredukować powstawanie nieprzyjemnego zapachu skóry głowy.

Dalszy etap to dobranie odpowiedniego szamponu do danego rodzaju łojotoku.

W przypadku łojotoku tłustego bardzo dobrze sprawdzają się wyciągi roślinne z babki lancetowatej, bluszczu, szałwi i skrzypu.

Kiedy mamy do czynienia z łojotokiem oleistym wtedy warto sięgnąć po ekstrakty z jałowca i białej pokrzywy.

Czasami również nadprodukcji gruczołów łojowych towarzyszy nadmierna potliwość skóry głowy – w takim przypadku skuteczne okazują się wyciąg z jeżówki czy tasznika pospolitego.

Aby wzmocnić efekty najlepiej zastosować również lotion przeciwłojotokowy, który spotęguje działanie kuracji.

Głównym celem kuracji przeciwłojotokowej jest zmniejszenie produkcji łoju czyli regulacja pracy gruczołów łojowych. Dlatego najlepiej jest stosować produkty przeciwłojotokowe na zmianę z kosmetykami do skóry wrażliwej tak by nie spowodować efektu jojo.

 

Przykładowe zdjęcia zabiegów kuracji przeciwłojotokowej:

Przed oczyszczaniem:

przed oczyszczaniem p Emilia

Po oczyszczaniu:

po oczyszczaniu

Do zabiegu zostały użyte produkty:

maska_ag

Maska głęboko czyszcząca Detoxi Ag

Clinical Kuracja Przeciw Łojotokowa

Linia przeciwłojotokowa Clinical firmy Vivipharma

 

Dodatkowo do kuracji zewnętrznej można również wprowadzić bardzo skuteczną, naturalną suplementację skomponowaną dla łojotokowej skóry głowy:

derma sp3