Keratynowe prostowanie włosów

Keratynowe prostowanie włosów

Opinie na temat keratynowego prostowania włosów są różne. Jest wielu zwolenników jak i przeciwników wykonywania tego zabiegu.

Dziś przedstawię Wam swoją opinię opartą na efektach zabiegu wykonanego na  zniszczonych, farbowanych i  codziennie prostowanych włosach.

 

Zapraszam!

PRZED:

Zdjęcie z mikrokamery trychologicznej w 1000 krotnym powiększeniu wykonane przed keratynowym prostowaniem:

lodyga-emilka

PO:

Zdjęcie z mikrokamery w 1000 krotnym powiększeniu wykonane 2 dni po zabiegu:

po-keratynie

Pod mikrokamerą włos po keratynowym prostowaniu przedstawia się lepiej, jego struktura jest uzupełniona przez keratynę, a sama łuska wygląda na zdecydowanie bardziej domkniętą niż po używaniu prostownicy.

Zabieg został wykonany  na produktach marki  Amazon Keratin w Studio Urody Santi w Warszawie.

Co sądzę o keratynowym prostowaniu włosów?

Keratyna to dość skomplikowany zabieg. Oprócz dobrych produktów osoba wykonująca go musi bardzo dokładnie przejść wszystkie etapy procedury zabiegowej i sprawnie wyprostować włosy tak by efekt był zadowalający i utrzymał się na długo. Po dobrze wykonanym zabiegu włosy są błyszczące, wyglądają zdrowo i są proste bez użycia prostownicy.

Bardzo często osoby, które nagminnie używają prostownicy mają problem z zapuszczeniem włosów, ponieważ łodyga jest na tyle osłabiona przez wysoką temperaturę, że cała struktura kory i łuski pęka i łamie się co naocznie obrazuje się różną długością włosów i brakiem ich widocznego przyrostu na długość.Keratyna użyta do zabiegu keratynowego prostowania wbudowuje się we włos przez co wzmacnia jego strukturę i wspomaga regenerację łodygi. Przez co ułatwia zaobserwowanie przyrostu włosów na długość.

Sam zabieg może mieć też wiele minusów jeśli jest nieodpowiednio i za często wykonany albo gdy użyty jest za słaby preparat.

Niestety (albo stety) keratyna nie jest zabiegiem trwałym. Jej efekty przestają być widoczne na włosach od 3 do 6 miesięcy po zabiegu – wszystko zależnie od preparatu użytego do zabiegu i samego wykonania oraz prowadzonej pielęgnacji domowej.

Moim zdaniem zabieg keratynowego prostowania włosów jest odpowiedni dla osób, które używają systematycznie prostownicy, mają puszące się, wysuszone lub zniszczone chemicznie włosy. Zależnie od rodzaju włosa i efektu jaki chcemy osiągnąć zawsze powinien być dobrany przez fryzjera odpowiedni preparat tak by indywidualnie spełnić oczekiwania każdego klienta.

Po dobrze wykonanym zabiegu włosy wyglądają zdrowo, są lśniące i co najważniejsze przez okres od 3 do 6 miesięcy można pożegnać się z prostownicą i cieszyć się pięknymi i prostymi włosami na co dzień.

Keratynowe prostowanie włosów – ważna rada

Przed wyborem miejsca, w którym chcielibyście wykonać zabieg keratynowego prostowania trzeba zdecydowanie zapytać się o ilość wykonywanych w danym miejscu tego typu zabiegów oraz firmę na jakiej pracuje dany gabinet. Wszystko po to aby przypadkiem nie być królikiem doświadczalnym, ponieważ wtedy efekty mogą nie być zadowalające.