Postanowienie noworoczne – cel pierwszy – poprawa kondycji, odrost włosów, zahamowanie wypadania

Początek nowego roku to idealny czas na wprowadzenie nowych postanowień dotyczących różnych sfer naszego życia.

Siłownia, basen, zajęcia jogi, lekcje angielskiego – z  początkiem roku jesteśmy zazwyczaj nastawieni na inwestowanie w siebie tak aby poprawić swój stan fizyczny, psychiczny  czy materialny.
Moja trychologiczna propozycja dla Was to zadbanie o swoją skórę głowy i włosy!
Uwierzcie mi nic tak nie cieszy jak widoczna i zauważalna poprawa kondycji, jakości i wyglądu włosów zarówno w przypadku Pań jak i Panów.

Zatem do dzieła. Oto kilka moich propozycji.

Jak silny aspekt psychologiczny i społeczny stanowią włosy uświadamiamy sobie dopiero wtedy kiedy je tracimy.  Żeby uniknąć brutalnego zderzenia z rzeczywistością  proponuję po zauważeniu pierwszych oznak nadmiernej utraty włosów zastanowić się i skorzystać z odpowiednio dobranej kuracji trychologicznej.  Wariantów jest mnóstwo:

Szokterapia przeciw wypadaniu włosów Glycosan bio complex

20161229_151348.jpg

Terapia zawiera szampon oraz ampułki z silnie skoncentrowanym lotionem hamującym wypadanie włosów i powodującym ich odrost.

Kuracja przeznaczona jest dla:

– osób borykających się  z chorobami tarczycy lub przyjmujących inne leki, które mogą powodować wypadanie włosów (pisałam o nich w tym poście: https://trychologiakosmetyczna.wordpress.com/2015/08/11/jakie-leki-moga-powodowac-wypadanie-wlosow/ ),

– osób odchudzających się lub tych, których dieta jest uboga w składniki odżywcze,

– osób w każdym wieku  (również dzieci),

– osób borykających się z różnymi często ciężkimi do stwierdzenia przyczynami wypadania włosów – zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Kuracja jest kompleksowo działającym produktem, który poprawia stan zarówno skóry głowy jak i włosów.  Nie zawiera alkoholu, perfum i barwników. Testowana pod kątem zawartości niklu.

Składniki: kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, adenozyno trójfosforan, teobromina, glikogen, wyciąg z drożdży, kolagen morski, hydrolizat protein pszenicy, pantotenian wapnia, kapsaicyna, ekstrakt z: pokrzywy, kasztanowca, nagietka, lukrecji, ruszczyka kolczastego oraz wąkrotki azjatyckiej.

Kuracja Kenogen Uomo dla mężczyzn oraz Kenogen Donna dla kobiet przy stwierdzonym łysieniu androgenowym

20161229_150915

Główne oznaki łysienia androgenowego to zauważalne  przerzedzenie  (zakola lub tonsura u panów), poszerzanie się przedziałka u pań oraz miniaturyzacja mieszków włosowych (widoczna pod dobrą mikrokamerą trychologiczną).

Kuracja ta składa się szamponu i ampułek ze skoncentrowanym lotionem.

Główne zadania kuracji :

-zatrzymanie wypadania włosów,

-spowolnienie procesu miniaturyzacji mieszków włosowych,

-zahamowanie działania DHT na mieszki włosowe,

-ochrona komórek macierzy włosa przed stresem oksydacyjnym.

Kuracja Genetics LPA – kuracja przeciwstarzeniowa z komórkami macierzystymi przeciw wypadaniu włosów.

20161229_151112

Kuracja anty aging– dla kobiet  i mężczyzn z widocznymi pierwszymi oznakami starzenia się skóry głowy i włosów czyli:

– zmniejszeniem ilości i spadkiem jakości włosów,

– nadmiernym wypadanie czy spowolnieniem wzrostu włosów,

– siwieniem włosów.

Składniki aktywne:

Komórki macierzyste jabłoni domowej Uttwiler Spatlauber, kwas lizo fosfatydowy (LPA), hydrolizat sojowy, witaminy: PP,H,B5, glukonian cynku, glukozamina, kwas hialuronowy, arginina, glicyna, tyrozyna, ornityna, cytrulina, kofeina, kwasy: Omega 3 i 6.

Clinical -kuracja wzmacniająca dla osób borykających się z wypadaniem włosów, które mają problemy z anemią (niedoborem żelaza w organizmie).

20161229_150835

Kuracja składa się z szamponu i lotionu. Głównym składnikiem jest ekstrakt  z hematytu – minerał wyjątkowo bogaty w żelazo. Lotion skutecznie wspomaga odrost włosów oraz poprawia ich ogólną kondycję.

Dodatkowo w celu zwiększenia efektów kuracji powinno się wykonywać oczyszczanie skóry głowy oraz stosować odpowiednią suplementację uzupełniającą.

Jak widzicie wybór jest ogromny – a to kuracje tylko nastawione na zatrzymanie wypadania włosów, jednak odpowiednio dobrane mogą zdziałać dużo dobrego dla włosów – i waszego spokoju psychicznego.

Początek roku to dobry moment aby na wiosnę móc pochwalić się pięknymi, gęstymi, zdrowymi włosami –  pamiętajcie o tym.