Co to jest terapia LLLT?

Po wspomnieniu przeze mnie  o trychologicznej terapii laserowej LLLT jako domowej alternatywie dla masażu skóry głowy dostałam klika zapytań o dobry sprzęt oraz o możliwość rozwinięcia tematu tej terapii.

Stąd dzisiejszy post. Zapraszam do lektury.

Fototerapia laserowa LLLT to kuracja opierająca się na działaniu precyzyjnie określonej wiązki światła. Zazwyczaj przy wypadaniu włosów stosuje się wiązkę z zakresu od 650 do 700 nm.

Wiązka sprawdza się najlepiej gdy w urządzeniu użyta jest  soczewka skupiająca, która będzie kierowała wiązkę światła precyzyjnie na obszar skóry głowy.

Urządzenia LLLT powinno używać się 3 razy w tygodniu w czasie określonym przez producenta. Zazwyczaj pierwsze efekty można zauważyć już po 4 – 6 tygodniach regularnego stosowania. Urządzenia do terapii LLLT mają różny wygląd  są to hełmy, opaski lub szczotki. Urządzenia mogą być stosowane w monoterapii jak i w terapii łączonej.

Jakich efektów można spodziewać się podczas stosowania terapii LLLT?

W trakcie używania urządzenia powinna  zostać zaobserwowana:

  • poprawa jakości i grubości włosów,
  • zmniejszona ilość  wypadających włosów,
  • poprawa grubości włosów,
  • odżywienie i poprawa kondycji zniszczonych włosów.

Najlepiej kiedy urządzenie wyposażone jest w rozdzielające włosy ząbki, które pozwalają na lepsze dotarcie wiązki światła tam gdzie ma działać czyli do skóry głowy.

Urządzenia mające potwierdzone klinicznie badania są stosowane z dobrymi rezultatami nawet w łysieniu androgenowym zarówno u kobiet i u mężczyzn gdyż ich systematyczne używanie działa hamująco na miniaturyzację mieszka włosowego.

Wszelkiego rodzaju certyfikaty medyczne jakie posiada dana technologia świadczą o jej bezpieczeństwie oraz skuteczności. Stąd mój nacisk na wybór urządzeń, których działanie jest potwierdzone klinicznie.

Ciekawe w tym przypadku są urządzenia marki HAIRMAX. Ich szczotki i opaska to profesjonalne urządzenia służące do wykonywania kuracji LLLT.

Co wyróżnia urządzenia HairMax:

  • przeprowadzone badania kliniczne zarówno w przypadku kobiet jak i mężczyzn
  • potwierdzone działanie w przypadku łysienia androgenowego
  • medyczne kwalifikacje urządzenia stanowiące o jego działaniu i bezpieczeństwie stosowania
  • Certyfikacja FDA
HAIRMAX to 3 urządzenia:

Grzebień Prima 7 LaserComb

Urządzenie to posiada 7 modułów laserowych, które powinno być używane 3 razy w tygodniu przez 15 minut.

Grzebień Ultima12 LaserComb

To urządzenie posiada 12 modułów laserowych używać należy go 3 razy w tygodniu przez 8 minut.

Opaska laserowa LaserBand HairMax

Opaska posiada aż 82 moduły laserowe używa się jej również 3 razy w tygodniu a czas jednorazowego użycia to mniej niż 90 sekund.

Sama miałam okazję wypróbować na swojej głowie opaskę Laser Band. Jej szybkie działanie wydaje się być nieprawdopodobne ale jak najbardziej jest odczuwalne na skórze głowy.

Takie urządzenie zakupione do domu może być używane przez wielu domowników mających problem z włosami lub po prostu chcących poprawić ich kondycję i wygląd.

Tak jak mówiłam już w filmiku w Polsce jest dostępnych wiele różnych tego typu urządzeń jednak moim zdaniem warto jest zainwestować w solidne urządzenie, które w bezpieczny sposób będzie działało na skórę głowy i włosy.