Jak trychologicznie edukować społeczeństwo?

Co to jest trychologia kosmetyczna?

Moi drodzy za każdym razem powtarzam, że blog Trychologia Kosmetyczna powstał w celu szerzenia edukacji trychologicznej wśród społeczeństwa. Jestem przekonana, że dzięki tej inicjatywie wielu ludzi skorzystało z porady trychologa oraz (co zawsze dla mnie najważniejsze) mam nadzieję, że są oni z podjęcia tego kroku zadowoleni. Jak widzicie zwracając uwagę na treść moich wpisów wiele informacji z różnych dziedzin nas otaczających może dotyczyć piękna włosów.


Niestety trychologia jako dziedzina jest wciąż mało rozpoznawalną strukturą w Polsce i co gorsza czasami mam wrażenie, że klienci którzy korzystają u mnie z różnych zabiegów i są z nich bardzo zadowoleni wstydzą się niejako przed swoimi znajomymi, że poświęcają czas na dbanie o swoje włosy i skórę głowy bo Ci ”żartują sobie” z ich poczynań nie traktując poważnie faktu, że każda skóra głowy i wszystkie włosy potrzebują i zasługują na profesjonalną pielęgnację tak by zachować piękny wygląd na długie lata. Kompleksowa porada dobrego trychologa to natychmiastowa pomoc dotycząca zmiany wyglądu skóry głowy i włosów oraz długofalowa dbająca o polepszenie przez to kondycji nawet całego organizmu.

Skalp jak i łodyga włosa są w stanie dużo powiedzieć specjaliście o danej osobie, ponieważ jest to obszar odzwierciedlający cały organizm zarówno pod względem fizycznym jak i psychicznym. Mając dobry sprzęt do badania skóry głowy możemy dodatkowo przekazać wiele ważnych informacji, które mogą wpłynąć na poprawę lub utrzymanie zdrowia danej osoby.

Z pewnością pielęgnacyjne zabiegi trychologiczne można zaliczyć do bardzo przyjemnych i relaksujących. Kto miał wykonywany kiedykolwiek chociażby sam masaż skóry głowy ten pewnie przyzna mi rację.

Sama nie wierzę w to, że mimo moich systematycznych starań w postaci filmików i postów ciągle spotykam się z osobami, które nawet nie słyszały słowa trychologia, a szukają, potrzebują lub są chętni z takiej wizyty lub zabiegu skorzystać . Jak to możliwe?

Trycholodzy poświęcają chyba za mało czasu na szerzenie edukacji trychologicznej wśród społeczeństwa. Znam sporo gabinetów, które zawężają się tylko do ścisłych specjalizacji i ciężkich schorzeń skóry głowy, a przecież trychologia to również w dużej mierze specjalistyczna pielęgnacja dobrana indywidualnie do potrzeb każdej skóry, nie tylko tej ciężko schorowanej.

Z racji tego, że jestem kosmetologiem swoją prace w gabinecie trychologiczno-medycznym porównuję do pracy w salonie piękności lub gabinecie kosmetologicznym. Do tych miejsc kobiety i mężczyźni przychodzą z dumą po to by się zrelaksować i w profesjonalny sposób zadbać o swój wygląd zewnętrzny. Tak samo właśnie powinno być w gabinecie trychologicznym. Klienci trychologiczni powinni być dumni, że korzystają z usług trychologa, że dbają o swoją skórę głowy i włosy, które są przecież nie mniej ważną wizytówką niż promienna cera czy zadbane dłonie.

Najprościej mówiąc chciałabym żeby korzystanie z usług trychologicznych zrobiło się modne.

Jeśli jakość danej usługi będzie na wysokim poziomie to uwierzcie, że efekty również mogą być spektakularne. Zarówno u osób które szukają solidnej pomocy jak i u tych zainteresowanych jedynie pielęgnacją. Zachęcam wszystkich niezdecydowanych lub onieśmielonych do wkręcenia się w trychologiczną pielęgnację skalpu. Zapewniam, że w wielu przypadkach to przyjemne, regularne działanie zapobiegawcze może przynieść „spokojny sen” na przyszłość :).

Jeśli podobał Wam się mój wpis proszę udostępniajcie go 🙂 W miarę możliwości będziemy razem edukować wszystkich, do których informacja o jakże potrzebnej i ważnej w Polsce trychologii jeszcze nie dotarła.