Zaangażowanie klienta to połowa sukcesu kuracji trychologicznej

Zacznę może tak. Bardzo często klienci trychologiczni oczekują od nas jako trychologów spektakularnych efektów i to najlepiej już po pierwszej wizycie. Tak jak już to wielokrotnie powtarzałam  osoby te często korzystały  z wielu innych  porad – zazwyczaj nieskutecznych, a ich problem ciągnie się już od dłuższego czasu stąd wizytę trychologiczną traktują poniekąd  jako ostatnią deskę ratunku.

Kuracja trychologiczna

Zgadzam się, że jesteśmy w dużej mierze specjalistami od zadań specjalnych jednak czasami zdarza mi się spotkać  z pewnym niezrozumieniem – mianowicie takim, że  całkowite powodzenie kuracji jest zależne tylko od trychologa.

Oczywiście jest to w dużej mierze prawda, ponieważ naszą rolą jest dokładne poznanie powodów powstania danego schorzenia i rozłożenie ich w  skrupulatny sposób na czynniki pierwsze jednak oprócz zaproponowanych zabiegów  i kuracji niezmiernie ważne i nieocenione jest też zaangażowanie klienta w codzienną  pielęgnację przeprowadzaną  w domu.

Systematyczne dostarczanie odpowiedniej ilości indywidualnie dobranych substancji aktywnych jest najważniejsze w całym procesie rekonwalescencji włosów i skóry głowy dlatego jeśli oczekujemy naprawdę spektakularnych efektów musimy poświęcić kilka minut więcej na codzienną pielęgnację i skrupulatnie stosować wszelkie zalecone produkty.  Sumienne stosowanie szamponów, suplementów, ampułek czy masek zgodnie z przekazaną instrukcją daje ogromne efekty i właśnie przy takim działaniu   całość domowych jak i profesjonalnych wysiłków  pięknie się uzupełnia co zazwyczaj szybko zauważają sami klienci jak i osoby z ich bliskiego otoczenia.

Jeśli myślicie nad wizytą trychologiczną i  przeprowadzeniem kuracji najlepiej od razu nastawcie się  na całkowite podporządkowanie zaleceniom trychologa. W końcu  dba o Was specjalista, który chce tego samego co Wy – istotnej poprawy stanu Waszej skóry głowy i włosów.

community-involvement.jpg