Różnice między analizą trychologiczną, a badaniem mikrokamerą skóry głowy.

Dziś chciałabym zwrócić uwagę na dwa pojęcia: analiza trychologiczna  i badanie przenośną mikro kamerą skóry głowy. Często są one stosowane wymiennie jednak nie znaczą tego samego. W takim razie  czym się różnią?


Za pomocą komputerowej analizy trychologicznej, do której potrzebny jest specjalny program,  możemy dowiedzieć się jaka jest średnia grubość włosów, ile włosów liczy centymetr kwadratowy skóry głowy, jak wygląda łuska włosa i w jakiej kondycji jest jego łodyga.

Do wykonania tej analizy trychologicznej używa się bardzo precyzyjnej kamery, która ma, aż 4 różne obiektywy dające możliwość zajrzenia w głąb skóry głowy i łodygi włosa. Ważne jest również to, że kolorystyka skóry głowy w analizerze jest całkowicie rzeczywista i odzwierciedla realny wygląd skóry głowy.

analizer trychologiczny

Analizer trychologiczny

 

Łupież na skórze głowy

Łupież za skórze głowy

łojotok skóry głowy

Łojotok skóry głowy

prawidłowy obraz skóry głowy

Normalna skóra głowy

Badanie mikro kamerą w wielu przypadkach obejmuje tylko obejrzenie skóry głowy w dwóch niezbyt precyzyjnych powiększeniach. Kolorystyka obrazu nie odwzorowuje w stu procentach rzeczywistego wyglądu skóry lub obraz może pokazywać się tylko w czarno-bieli.

Wielu trychologów korzysta ze zwykłych mikro kamer – sama jestem w posiadaniu jednej przenośnej, jednak zdecydowanie wolę pracować i patrzeć na skórę głowy i włosy klientów używając do tego  komputerowego analizera trychologicznego, ponieważ daje on bardzo precyzyjny obraz, dzięki któremu mogę wytłumaczyć klientom co dzieje się z ich włosami i skórą głowy.

MM5D3193

 

Sun Apr 10 18-02-59

Sun Apr 10 18-03-26

Sun Apr 10 18-04-33

Sun Apr 10 18-05-34

Patrząc jednak tylko  z perspektywy klientów – radzę wybierać gabinety trychologiczne, które posiadają  i pracują na dobrym jakościowo, profesjonalnym sprzęcie do analizy skóry głowy. Moim zdaniem świadczy to o ich profesjonalizmie i wysokim standardzie wykonywanych zabiegów danej placówki.