Łupież, świąd i nadmierna keratynizacja.

Problemy skóry głowy

Okres jesieni i zimy sprzyja ponownemu pojawieniu się na skórze takich chorób jak łuszczyca, ŁZS, czy łupież. Schorzenia te łączą zazwyczaj dwa objawy – nadmierna keratynizacja naskórka oraz świąd skóry .

Co możemy zrobić aby wspomóc proces leczenia oraz jak najszybciej doprowadzić do ponownej remisji choroby?

Sposobów jest kilka, a moim najbardziej sprawdzonym jest połączenie terapii szokowej GLYCOSAN PLUB BIO COMPLEX przeciw łupieżowi i świądowi z 10% hydrolizowanym kolagenem morskim.

Najlepiej przedstawię wszystko po kolei.

W tego typu przypadkach nie można od razu wejść z dość „agresywnym” oczyszczaniem skóry, ponieważ można tylko pogorszyć jej stan. Skóra swędząca jest najczęściej dodatkowo uwrażliwiona, co więcej, przez drapanie bardzo często pojawia się na niej stan zapalny lub rozległe otwarte rany.

W takiej sytuacji przyspieszenie gojenia oraz usunięcie nadmiernie zrogowaciałego naskórka umożliwi nam tylko jedna rzecz – 10% kolagen morski, który rozpulchni naskórek oraz przyspieszy gojenie się ran, zadrapań czy stanów zapalnych.

Bio Derm Kuracja przy stanach zapalnych skóry głowy (1)

kuracja Bio- derm Vivipharma Laboratori di ricerca

W skład preparatu oprócz kolagenu wchodzą również:

ekstrakty z kaparów ciernistych, rumianku, męczennicy, krwawnika, ziela dziurawca, kocanki włoskiej oraz alantoina i cynk pochodzenia naturalnego (zincite z Simtsonitu).

Produkt ten jest łatwy w użyciu oraz bardzo skuteczny, ponieważ oczyszczając i nawilżając skórę doprowadza do poprawy jej stanu, zmniejszenia uczucie swędzenia i podrażnienie skóry. Działa na głębokie warstwy skóry przez co zmniejsza hiperkeratozę naskórka.

Widoczne efekty pojawiają się już po 4 tygodniach stosowania kuracji.

Kolejny etap to używanie odpowiedniego preparatu do codziennego mycia włosów i skóry głowy.

W zależności od stanu skóry polecam stosowanie szamponu z serii GLYCOSAN PLUB BIO COMPLEX przeciw łupieżowi i świądowi na zmianę z SZAMPOOIL – produktem do mycia skóry głowy z erytrodemią.

Bio Complex Terapia szokowa przeciw łupieżowi i świądowi

terapia szokowa przeciw łupieżowi i świądowi Vivipharma Laboratori di ricerca

Substancje aktywne zawarte w zestawie PLUB BIO COMPLEX przeciw łupieżowi i świądowi ( szampon i ampułki):

– glikozoaminoklikany (kwas hialuronowy, siarczan chondroityny); glikogen, tokoferol, wyciąg z drożdży, kolagen morski, pirytonian cynku, pirokton olaminy, proteiny pszeniczne, ekstrakty z kasztanowca, pokrzywy, rukwi wodnej, ruszczyka i owsa.

Substancje aktywne zawarte w szamponie SZAMPOOIL:

-ekstrakt z drzewa kiełbasianego, miłorzębu japońskiego oraz cynamon, szałwia, kapary cierniste, glicerydy z awokado, hydrolizat proteinowy, zincite z Simtsonitu.

Sam proces mycia nie odbiega znacząco od przeciętnie wykonywanych. Najważniejsze jest to aby po spienieniu i rozmasowaniu na skórze produktu pozostawić go na około 3 minuty w celu zadziałania zawartych w nich substancji aktywnych.

Wielu moich klientów może potwierdzić działanie danych preparatów. Jak widać nieskomplikowana lecz sumienna pielęgnacja dobrymi kosmeceutykami trychologicznymi potrafi wyprowadzić na prosto skórę dość problematyczną.