KENOGEN – skuteczna kuracja w walce z łysieniem androgenetycznym typu męskiego – wyniki testów klinicznych

KENOGEN

Zaawansowane badania naukowe określiły nieznany dotąd etap naturalnego cyklu wzrostu włosów, który może być wykorzystany do odwracania zaniku włosów  przy łysieniu androgenetycznym.

Etap ten to KENOGEN – czas spoczynku włosa występujący między wypadnięciem włosa w fazie telogenowej, a wzrostem kolejnego włosa w nowej fazie anangenowej.

Im dłuższy czas fazy kenogenowej tym gorzej, ponieważ  mieszek ulega uwrażliwieniu i zanikowi przez co włos może już z niego w ogóle nie wyrosnąć. Właśnie dlatego objawem klinicznym łysienia androgenetycznego jest przekształcanie się zdrowych włosów w cieńsze i krótsze przez postępujący proces miniaturyzacji i zaniku mieszka włosowego w typowych miejscach na skórze głowy.

Tezę tą potwierdza fakt, że dość duża grupa przebadanych mężczyzn, która ma wysoki poziom testosteronu (wyższy od ustanowionych norm) nie ma problemu z wypadaniem włosów.

Precyzyjnie rzecz ujmując łysienie androgenetyczne u mężczyzn nie jest spowodowane  tylko nadmiarem androgenów ale również w dużej mierze nadmierną  wrażliwością mieszków włosowych na  DHT, który powstaje z testosteronu przy udziale 5α reduktazy.

Kenogen jako faza wzrostowa może być wykorzystany do pobudzenia wzrostu włosa, ponieważ dysponujemy w niej możliwością podania odpowiednich substancji aktywnych do pustego mieszka włosowego.

Jaki skład posiada kuracja KENOGEN włoskiej marki Vivipharma?

Palma sabalowa – wyciąg z tej rośliny hamuję enzym 5 α reduktazę , który jest odpowiedzialny za przemianę testosteronu w DHT  działającego degradująco na mieszki włosowe.

palma

Palma sabałowa

 

Melatonina 500 mg –  hormon regulujący cykl dobowy organizmu człowieka. W terapii wykorzystany przez swoje silne właściwości antyoksydacyjne oraz  zwiększenie metabolizmu skóry głowy.

346px-Melatonin2.svg

Keno complex składający się z ekstraktów roślin takich jak: kigella afrykańska, miłorząb japoński, szałwia oraz cynamon.

Kompleks ten wykazał wydłużenie fazy anagenowej włosa.

klienga-af

Kigelia afrykańska

milorzab_japonski2

Miłorząb japońśki

szałwia

Szałwia

cynamon

cynamon

Badanie działania preparatu było przeprowadzone u 30 osób z łysieniem androgenowym , które nakładały preparat w 35 różnych miejscach na skórze głowy zgodnie z instrukcją nakładania kosmeceutyku przez kolejne 60 dni.

Efekty działania zostały opisane za pomocą diagramu:

wyniki badań klinicznych w diagramie procenotwym

wyniki badań klinicznych w diagramie procenotwym

Podsumowanie testów:

W warunkach doświadczalnych opierając się na podstawie badań dermatologicznych i subiektywnej ocenie osób biorących udział w badaniu  kuracja KENOGEN okazała się mieć doskonały wpływ na szybszy wzrost włosów i ich zagęszczenie. Kosmeceutyki nie wywołały żadnego podrażnienia skóry głowy były bardzo dobrze tolerowane przez probentów.

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy na ten temat. :(