Wypadanie włosów po ciąży

Wypadanie włosów

Burza hormonów żeńskich w trakcie jak i po ciąży potrafi rozregulować cały organizm. Najpierw podczas ciąży gdy estrogenów jest pod dostatkiem skóra  pięknieje, a  włosy stają się gęste i mocne. Później natomiast, zazwyczaj tuż po porodzie, często pojawiają się: wypadanie włosów, nieregularne cykle menstruacyjne oraz wahania wagi. To tylko niektóre z objawów obserwowane zewnętrznie jakie towarzyszą wszystkim tym które zachodzą wewnątrz. Teoretycznie w klika miesięcy od porodu organizm  powinien wrócić do normalnego stanufizjologicznego  jednak nie zawsze tak się dzieje.

W poście tym skupię się oczywiście na przewlekłym wypadaniu włosów po ciąży, które samoistnie mimo upływu czasu nie ustępuje.  Zasadniczo o jakimkolwiek wypadaniu mówi się gdy  stan  wzmożonej utraty włosów utrzymuje się około 6 miesięcy. Jeśli natomiast włosy wypadają garściami powinniśmy niezwłocznie po 2-3 miesiącach od zauważenia tego faktu zgłosić się do specjalisty, najlepiej  trychologa, który zrobi dokładne badanie skóry głowy za pomocą komputerowej mikrokamery oraz zleci i podpowie dalsze postępowanie.

Bardzo często efekty przynosi systematyczne stosowanie kosmeceutyków trychologicznych, które odżywią cebulki włosa, oczyszczą mieszki włosowe i dostarczą substancji, które zahamują ich utratę.

Całą kurację mogą wspomóc wszelkiego rodzaju zabiegi trychologiczne takie jak mezoterapia mikroigłowa czy trichostymulacja połączone z zastosowaniem odpowiednich profesjonalnych preparatów dostępnych w gabinecie trychologicznym.

Należy pamiętać, że najważniejsze jest to by nie zbagatelizować problemu, ponieważ może on być wierzchołkiem poważnych zmian zachodzących wewnątrz organizmu, których skutków zaniedbywanych przez dłuższy okres czasu nie będziemy już w stanie cofnąć, a jak wiadomo sam problem nadmiernie wypadających włosów może w konsekwencji doprowadzić do powstania nieestetycznie wyglądających przerzedzeń lub nawet całkowitego wyłysienia.