Trychologia to nie tylko wypadanie włosów! – Czyli przypadek łuszczyca..

łuszczyca skóry - przykład
Łuszczyca to przewlekła, nawrotowa choroba skóry objawiająca się zaburzeniem w procesie keratynizacji naskórka.

Obraz kliniczny stanowią zmiany o charakterze łusek powstałych na skórze zajętej erytrodemią głównie na kolanach, łokciach, głowie lub w ostrych przypadkach na całej powierzchni ciała. Stan zapalny skóry jest wyraźnie odgraniczonych od miejsc niezmienionych chorobowo.

Ci którzy zmagają się ze zmianami łuszczycowymi doskonale wiedzą na czym polega to schorzenie  i jak bardzo potrafi być uciążliwe. Ciągłe aplikowanie maści sterydowych  lub innych preparatów leczniczych, które i tak zbyt wiele nie są w stanie pomóc a wywierają wiele skutków ubocznych na cały organizm.

Skupmy się jednak najbardziej na skórze głowy zmienionej chorobowo przez łuszczycę. Na pewno większość z Was spotkała się z osobami zmagającymi się z tym problemem gdyż są bardzo widoczne i ogólnie ciężko je ukryć.

Jaka jest  trychologiczna propozycja na redukcję zmian łuszczycowych i poprawę stanu skóry głowy zmienionej chorobowo? Otóż z pewnością jest dalece inna i w wielu przypadkach dużo skuteczniejsza od  wszystkich powszechnie stosowanych.

W linii kosmeceutyków trychologicznych Vivipharma  znajduje się seria preparatów stosowanych podczas kuracji stanów zapalnych skóry głowy i łuszczycy.

D4WqUA1i_aTMPLvvq4KRNico41T3HMJZJhW3D5zukro

seria Glycosan Bio-derm Vivipharma Laboratori di Ricerca

Składa się ona z 3 produktów:
  1. 10% kolagen morski wzbogacony  o wyciąg z kaparów ciernistych , które posiadają właściwości silnie łagodzące tak jak maści sterydowe a nie dają żadnych niepożądanych skutków ubocznych. Poza tym w preparacie jest wiele innych wyciągów roślinnych np. rumianku, męczennicy, krwawnika, ziela dziurawca i kocanki włoskiej. W preparacie znajduje się również zincite z Simtsonitu – pradawny środek medyczny, który uważany był kiedyś za lek na wszystko.

Sposób użycia preparatu:

2 razy w tygodniu na suchą skórę głowy nakłada się go na 10 minut w miejscach zmienionych chorobowo. Następnie całość ściera się chusteczką. Preparat rozpulchnia, łagodzi i usuwa zalegający martwy naskórek.

  1. Shampooil – specjalistyczny szampon do codziennego stosowania, łagodzi i leczy stany łuszczycowe, erytrodermie i świąd skóry.

W jego składzie znajdują się: drzewo kiełbasiane, miłorząb japoński, cynamonowiec zwyczajny, wyciąg z szałwii, ekstrakt z kaparów ciernistych olej z awokado, roślinny hydrolizat proteinowy oraz zincite z Simtsonitu.

Sposób użycia preparatu:

Stosować codziennie, rozsmarować na całej powierzchni owłosionej skóry głowy, rozmasować pozostawić na 2-3 minuty.

  1. Derma serum – specjalistyczne serum stosowane w celu zabezpieczenia skóry przed powstawaniem erytrodemii i zmian łuszczycowych.

Składniki aktywne:

Cappaprenols z embriologicznych tkanek pączków kaparów, zincite z Simtsonitu , pektyna oraz aminokwasy proste: seryna i arginina.

Sposób użycia preparatu:

Serum nakłada się 2 razy dziennie do momentu poprawy stanu skóry.

Co ważne! 10% kolagen morski oaz derma serum z powodzeniem mogą być wykorzystywane do leczenia zmian występujących na skórze nieowłosionej.