Kwas behenowy – najlepszy ratunek dla łuski włosa

Kwas behenowy należy do grupy nasyconych kwasów tłuszczowych. Ma silne właściwości konserwujące i odżywcze dzięki czemu jest wysoce skuteczny.Używa się go  głównie do pielęgnacji włosów.

Kwas ten posiada silne właściwości nabłyszczające. Powoduje odbudowe zniszczonej łuski włosa. Zapobiega rozszczepom podłużnym (rozdwajaniu się końcówek).

W jakim oleju jest go najwięcej?

Niestety popularnie używane oleje czyli rycynowy, arganowy, koskosowy mają go w swoim składzie znikome ilości i oczywiście są to wartości zbyt niskie żeby osiągnąć jakiekolwiek widoczne efekty poprawy kondycji włosa.

Olej behenowy znajduje się w większej ilości na przykład w orzeszkach ziemnych czyli arachidowych. Niby jest to surowiec popularny i w miarę tani, a jednak ciężko znaleźć preparaty z jego zawartością. Dlaczego? Otóż kwas behenowy jest obecny nie w nasieniu lecz w brązowej skorupce otaczającej orzech. Jak wiadomo łupinka ta jest cieniutka, delikatna i co najistotniejsze z punktu ekonomicznego jest jej bardzo mało. Stąd produkcja kwasu behenowego z tego surowca jest po prostu nieopłacalna.

Na szczęście kwas ten znajduje się w dużych ilościach w innym skarbie natury – nasionach z drzewa Moringa.

moringa olifliera1

Starr_070207-4337_Moringa_oleifera

Moringa olejodajna to drzewo tropikalne rosnące na terenach Indii,  Azji, Afryki i Ameryki Południowej. W nasionach tego drzewa zawartość kwasu behenowego sięga 6 , a nawet 8% – jest to największa uzyskana do tej pory ilość omawianego składnika w surowcu naturalnym.

Jaki produkt posiada w swoim składzie olej z drzewa Moringa?

Jedynym jaki do tej pory spotkałam jest

GLYCOSAN BIO-SENSIL LIFTING OIL –olejek regenerujący łuskę włosa

Wyjątkowo bogata formuła regeneruje łuskę włosa oraz poprawia nawilżenie dzięki tworzeniu ochronnej otoczki na jego powierzchni. Podczas systematycznego stosowania włosy stają się naturlanie gładkie i lśniące.

W skład preparatu wchodzą dwa oleje : omawiany wcześniej olej z pestek drzewa Moringa oraz czerwony olej palmowy z nasion Olejowca gwinejskiego wzbogacający produkt w duże ilości karotenu, koenzymu Q10 oraz witaminy A i E.

Kosmeceutyk ten posiada piękny złoto – żółty kolor oraz bardzo przyjemny i intensywny zapach.

Zalecany jest do pielęgnacji włosów kruchych, łamliwych, zniszczonych. Przydatny w celu poprawy wyglądu włosów odwodnionych, porowatych, rozdwajających się. Chroni przed wpływem wysokiej temperatury oraz promieni słonecznych.

Bio Sensil Olejek Regenerujący łuskę włosa