Terapia szokowa przeciw wypadaniu włosów

Dziś kolejny post o wypadaniu włosów, ponieważ właśnie z tym problemem zgłasza się do mnie najwięcej osób.

Tak jak wcześniej pisałam przyczyn wypadania włosów może być wiele. Zalicza się do nich głównie przewlekły stres, niewłaściwą dietę, choroby tarczycy, nadmiar androgenów lub  operacje w znieczuleniu ogólnym .

Na samym wstępie chciałabym ponownie uczulić wszystkie osoby zmagające się z tym problemem aby nie czekały z wizytą u trychologa kosmetycznego i nie bagatelizowały sprawy, gdyż problem zostawiony sam sobie będzie się tylko pogłębiał, a gdy łysienie stanie się już mocno widoczne na ratunek może być już za późno.

Często łysieniu towarzyszą inne problemy takie jak: łojotok, łupież albo łuszczyca. Aby dotrzeć do mieszków włosowych trzeba najpierw przeprowadzić terapię dotyczącą wyżej wymienionych schorzeń, ponieważ blokują one dostęp wszelkich substancji aktywnych do skóry głowy i mieszków włosowych.

Czasami osoby, które do mnie trafiają mówią, że kupowały wiele produktów przeciw wypadaniu włosów, ale niestety w niczym im one nie pomogły. Dlaczego tak się dzieje? Przyczyna jest bardzo prosta. Podczas badania mikrokamerą widać było, że ich skóra głowy jest mocno zanieczyszczona środkami do stylizacji, martwym naskórkiem czy łojem, których zwykły szampon nie rozpuści ani nie da rady zmyć. Stąd właśnie problem z działaniem stosowanych preparatów. Nie dawały one żadnych efektów, ponieważ nawet nie docierały do miejsc, w których miały działać.

Dlatego też pierwszym etapem każdej kuracji powinny być maski oczyszczające, które usuną ze skóry wszelkie zanieczyszczenia.

Dopiero na tak przygotowaną skórę mogą działać preparaty stosowane na łysienie i wypadanie włosów.

Moją najbardziej sprawdzoną propozycją na poradzenie sobie z problemem łysienia i wypadania włosów jest

GLYCOSAN BIOCOMLEX – terapia szokowa przeciw wypadaniu włosów.

0001_IMG_1011

Linia ta jest przepełniona substancjami aktywnymi, które mają odżywić skórę głowy i mieszki, a co w konsekwencji spowoduje wzmocnienie włosów i pobudzenie wzrostu nowych cebulek.

Naukowcy z włoskiej firmy  Vivipfharma, która jest producentem kosmeceutyków Glycosan biocomplex potwierdzili skuteczność  tej terapii badaniami klinicznymi.

Głównymi komponentami terapii są glikozoaminoglikany: siarczan chondroityny oraz kwas hialuronowy. Jak się okazało te 2 składniki odgrywają bardzo ważną rolę we wzroście i różnicowaniu komórek. Wydłużają fazę anagenu, odżywiają i wzmacniają same korzenie cebulek włosów oraz głęboko nawilżają skórę głowy.

Bio complex – poprawia mikrokrążenie w skórze głowy przez co stymuluje wzrost włosów.

Innymi składnikami tych kosmeceutyków są:

– glikogen , który jest źródłem energii dla intensywnych reakcji biologicznych niezbędnych podczas wzrostu nowych i silnych włosów,

wyciąg z drożdży bogaty w witaminy z grupy B, który dodatkowo aktywuje biosyntezę ATP i spowalnia proces starzenia się komórek

– kolagen morski mający działanie silnie nawilżające i wzmacniające

Oraz:

ATP, teobromina, hydrolizat protein pszenicy, kapsaicyna, a także ekstrakty roślinne z pokrzywy, nagietka, kasztanowca, lukrecji, wąkrot ki azjatyckiej i ruszczyka kolczastego.

Ogromna ilość substancji aktywnych dobrana specjalnie by zatrzymać wypadanie włosów.

Kuracja zalecana jest przy wszystkich typach łysienia, niedoborze witamin, minerałów, do niwelowania skutków niewłaściwego odżywienia oraz przy zażywaniu przewlekle dużej ilości leków.

W skład kuracji wchodzą szampon oraz lotion.

Szampon stosuje się 2 razy na tydzień, lotion co drugi dzień.

Kuracja trwa 3 miesiące.