Jak zatrzymać naturalny kolor włosów na dłużej?

Naturalny kolor włosów

Kolor włosów jest bardzo ważny. Głębokie odcienie blondów, brązów czy czerni zatrzymują młody wygląd i dodają uroku. Najprostszym i najszybszym rozwiązaniem, aby nadać włosom nowy kolor jest nałożenie farby jednak nie wszyscy ludzie z bardzo różnych powodów mogą pozwolić sobie na taką wygodę.

Jak w takim razie wspomóc swój naturalny kolor aby wyglądał pięknie oraz jak zapobiec siwieniu włosa?

Odpowiedź jest bardzo prosta. To kuracja mineralizująca.

Żeby utrzymać kolor włosów jak najdłużej się da niezbędna jest obecność w organizmie 4 minerałów: miedzi, cynku, manganu i żelaza. Niestety wielu ludzi borykających się z przedwczesnym siwieniem lub ciemnieniem włosów nie sprawdza ich poziomu we krwi, a często okazuje się, że właśnie ich niedobory (najbardziej miedzi) są główną przyczyną tego problemu.

Minerały to bardzo malutkie cząsteczki więc bez problemu wnikają do mieszków włosowych, dlatego właśnie częściowo możemy uzupełnić ich braki preparatami zewnętrznymi, które są stosowane po prostu do mycia i pielęgnacji włosów i skóry głowy.

Polecanymi w takim przypadku przeze mnie preparatami są produkty z linii kuracji mineralizującej.
IMG_0835

Clinical szampon mineralizujący Vivipharma

Jest to ekskluzywna kuracja działająca na włókno i kolor włosa. Produkt bogaty w aminokwasy, witaminy antyoksydacyjne, związki chelatujące i składniki mineralne. Posiada wyciąg z miąższu aloesu i Malachit.

Szampon – produkt do codziennej pielęgnacji.

Lotion w ampułkach – do użytku 1/tydzień.

Komentarze:

Nie ma jeszcze komentarzy na ten temat. :(