Co zrobić gdy włosy nadmiernie wypadają?

Wielu mężczyzn i coraz więcej kobiet cierpi z powodu nadmiernego wypadania włosów.

Bagatelizacja tego problemu może doprowadzić do poważnych konsekwencji, którymi mogą być: widoczne przerzedzenie włosów, a w późniejszym czasie częściowe lub całkowite wyłysienie skóry głowy.

Powodów nadmiernego wypadania może być wiele.Najczęściej spotykanymi są: nieprawidłowa dieta, stres i traumatyczne przeżycia, zmiany hormonalne układu rozrodczego, tarczycy lub nadnerczy.

W niektórych schorzeniach nadmierne wypadanie może być spowodowane również nieodpowiednią pielęgnacją lub częstym czesaniem włosów w mocno upięty kok lub koński ogon. Bardzo negatywny wpływ na włosy mają również przyjmowane leki np. przeciwtarczycowe pochodne tiouracylu, cytostatyki, leki immunosupresyjne i przeciwzakrzepowe, retinoidy i anastetyki podawane podczas operacji. Osłabienie cebulek może być spowodowane także niedoborami minerałów głównie: cynku, miedzi, manganu i selenu oraz witamin z grupy B, witaminy E, D3 i A. Ważne jest żeby obserwować stan swoich włosów i zapamiętać, to że statystycznie powinno wypadać ich maksymalnie do 50, a nie około 100 dziennie.

 

Co najlepiej zrobić gdy zauważy się u siebie tego typu problem?

Po pierwsze należy jak najszybciej zacząć skutecznie działać. Powodzenie terapii wzmacniającej i hamującej wypadanie zależy głównie od tego jak szybko od czasu zauważenia nadmiernej utraty włosów pacjent zwróci się o pomoc do specjalisty.

Na umówionej wizycie trycholog kosmetyczny przeprowadza bardzo wnikliwy wywiad oraz bada stan skóry głowy i włosów mikrokamerą komputerową, po to by móc postawić diagnozę i określić przyczynę wypadania oraz typ łysienia.

Trychologia kosmetyczna w omawianym przypadku dysponuje szerokim wachlarzem zabiegów i preparatów, które przynoszą bardzo dobre efekty naprawcze.

Najczęściej wykonywane są zabiegi z użyciem mezoterapii mikroigłowej, oraz metody fizykalne np. laser LED, prąd galwaniczny czy d’Arsonval wspomagane odpowiednio dobranymi kosmeceutykami trychologicznymi, których klient używa na co dzień w czasie od 1do 3 miesięcy. Odpowiednio przeprowadzone badanie, wnikliwa diagnoza i starannie dobrana pielęgnacja trychologiczna oraz zaangażowanie klienta w systematyczne stosowanie kosmeceutyków trychologicznych jak i stosowanie się do zaleceń trychologa kosmetycznego zaowocują oczekiwanymi efektami. Całkowite zniwelowanie problemu pozostanie tylko kwestą czasu.