Trycholog – czyli kto?

MM5D4646

Trychologia, a włosy

Włosy były i są, czy to w minionej czy współczesnej kulturze, jednym z głównych czynników decydujących o urodzie i atrakcyjnym wyglądzie. Większość kobiet to tzw. „włosomaniaczki”, które wyszukują co chwilę nowe odżywki, szampony czy inne najróżniejsze preparaty kondycjonujące lub wspomagające porost włosów. Wielu mężczyzn chciałoby zachować na całe życie bujną i gęstą czuprynę, dlatego dużym zmartwieniem jest dla nich pojawienie się przedwczesnego łysienia czy siwienia. Wydawać by się nawet mogło, że zwracanie uwagi na kondycję włosów jest wręcz instynktowne, bo przecież ich ładny wygląd świadczy o witalności i zdrowiu całego organizmu.

Dotychczasowa pielęgnacja włosów

Niestety wszystko co do tej pory było uważane za pielęgnacje włosów w dużej mierze okazało się tylko ślepą wiarą i pogonią za tym co przedstawiają reklamy lub artykuły w gazetach. Na szczęście pojawił się kolejny odłam z zakresu przedmiotów medycznych, który temu zaradzi. Trychologia – czyli nowa i ciągle rozwijająca się dziedzina nauki z pogranicza kosmetologii, medycyny estetycznej i dermatologii zajmująca się pielęgnacją i diagnostyką włosów oraz skórą głowy.

Jeśli ktoś ma jakikolwiek uciążliwy problem z włosami zdecydowanie powinien wybrać się na wizytę do trychologa. Specjalista ten przeprowadzi dokładny wywiad trychologiczny, doradzi ewentualne badania ogólne lub wykona badania obrazowe np. trichoskopię, trichogram lub analizę trychologiczną. Dzięki otrzymanym wynikom będzie mógł wdrożyć odpowiednie zabiegi, które poprawią stan skóry głowy i wygląd włosów.

Trycholog do przeprowadzania swoich zabiegów wykorzystuje specjalistyczne preparaty trychologiczne połączone z masażem skóry głowy, mezoterapię mikroigłową oraz fizykoterapię trychologiczną.

Nowe technologie

Zabiegi fizykalne są najczęściej wykorzystywane ze względu na ich szerokie spektrum działania. Obecnie do ich wykonania służą specjalne urządzenia i aparaty, spełniające rygorystyczne normy, w których bardzo precyzyjnie podchodzi się do dawkowania bodźców, po to by wykonywane zabiegi były całkowicie bezpieczne.

Darsonwal grzebieniowy czy galwan służą do dezynfekcji, tonizacji i wywołania przekrwienia skóry głowy oraz wzmocnienia i regeneracji cebulek włosów. Wszystko to powoduje efektywne wchłanianie preparatów trychologicznych i stymuluje mieszki do powstawania nowych komórek macierzy włosa. Grzebieniowa lampa UV wykorzystywana jest do leczenia łuszczycy, łysienia plackowatego, bielactwa czy neurodermi skóry głowy. Do zwalczania nadmiernego wypadania włosów u kobiet lub przedwczesnego łysienia u mężczyzn stosuje się szczotkę laserową wykorzystującą światło LED. Seria takich zabiegów jest bardzo efektywna. Odpowiednio wyselekcjonowana wiązka promieniowania dociera do komórek powodując pobudzanie funkcjonowania i przyspieszenie metabolizmu komórek macierzystych cebulki włosowa co prowadzi do radykalnej redukcji utraty włosów i poprawy ich stanu ogólnego.

Nowych metod zabiegowych jest wiele, a specjalista posiadający wiedzę i umiejętności w zakresie trychologii może zdecydowanie pomóc osobie borykającej się z konkretnym problemem. Kolejny kupiony pod wpływem reklamy preparat mający zdziałać cuda, w gruncie rzeczy w niczym nie pomoże. Jeśli oczekujemy efektów musimy zgłosić się do specjalisty, w przypadku problemów skóry głowy najlepiej poradzić sobie z problemem pomoże trycholog.

Sat Jun 20 12-04-00

Wed Jul 01 18-55-58